SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 9344598
*
nr 934 4598
Brickor
2 st, nysilver
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:18:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 16:39:00
1
250 kr
11/1 05:08:12
2
150 kr
11/1 05:08:12
1
200 kr (Budbetjänt)
11/1 05:08:26
2
250 kr
11/1 05:08:26
1
250 kr (Budbetjänt)
11/1 05:09:23
2
300 kr
11/1 10:11:06
3
500 kr
12/1 15:29:54
4
400 kr
12/1 15:29:54
3
450 kr (Budbetjänt)
12/1 18:40:24
4
700 kr
12/1 20:12:27
5
700 kr
12/1 20:12:27
4
700 kr (Budbetjänt)
12/1 20:13:02
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:30
-
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:22
-
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:05
-
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:59
-
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:38
-
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:11
*
Brickor
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4598
Brickor
2 st, nysilver
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/1 16:39:00 | 1 | 250 kr |
| 11/1 05:08:12 | 2 | 150 kr |
| 11/1 05:08:12 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 11/1 05:08:26 | 2 | 250 kr |
| 11/1 05:08:26 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 11/1 05:09:23 | 2 | 300 kr |
| 11/1 10:11:06 | 3 | 500 kr |
| 12/1 15:29:54 | 4 | 400 kr |
| 12/1 15:29:54 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 12/1 18:40:24 | 4 | 700 kr |
| 12/1 20:12:27 | 5 | 700 kr |
| 12/1 20:12:27 | 4 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 12/1 20:13:02 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brickor nysilver pläter silver ädelmetall
-
7062 Bestick
Global, Japan, 43 delar, kromstål
Aktuellt bud: 1.800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:30 -
7089 Bestick
silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:22 -
7214 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:05
-
7126 Gafflar
Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
Aktuellt bud: 7.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:59 -
6324 Ljuslyktor
Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:38 -
7198 Sockerskål
silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
Aktuellt bud: 8.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:11



